Canadian International School in Kosovo
Shkolla Ndėrkombėtare Kanadeze nė Kosovė

your gateway to worldwide education ™                  ENGLISH           

 Faqja Amė   Cka Ofrojmė   Kurset   Vetem ne CIS   Udhėtimet   Kontakt

 
 

CIS Kosovo - Shkolla Nderkombetare Kanadeze ne Kosove, Video 2013

Keni dėshiruar tė keni njė shkollė ndėrkombėtare tė Gjuhės Angleze edhe nė Kosovė?

Atėherė, mirėsevini nė Shkollėn Ndėrkombėtare Kanadeze ne Kosovė (CIS Kosovo), shkollėn e parė tė kurseve tė Gjuhės Angleze nė Kosovė tė licensuar nga Kolėgji Kanadez pėr Studime Ndėrkombėtare me seli nė Halifax, NS, Canada. 

"CIS Kosovo" ka filluar aktivitetin e vet nė Kosovė nė Janar 2013 nė dy lokacione – nė Prishtinė dhe nė Gjilan. Tani mė CIS Kosovo eshte duke e shtrire pranine edhe neper qytete tjera te Kosoves. Qendrat tona neper Kosove mund t'i gjeni ne linkun Kontakt.

Shkolla jonė ofron kurse tė Gjuhės Angleze nė bazė tė planprogrameve mė tė avancuara dhe kualitative tė mėsimit tė Gjuhės Angleze si gjuhė tė dytė apo gjuhė tė huaj.  

Shkolla jonė ju ofron mundėsinė qė tė mėsoni Gjuhėn Angleze nė njė ambient edukativo-arsimor, profesional, dhe tė pajisur me tė gjitha materialet e duhura pėr mėsim tė suksesshėm.  

PER HERE TE PARE NE KOSOVE: pėrmes shkollės sonė ju mund tė merrni Certifikata tė njohura ndėrkombėtarisht tė lėshuara nga CIS College nė Halifax, NS, Canada.
 

Programi Pėrgatitor per Testin IELTS

Punėsim dhe Imigrim ne Kanada

Bėhuni partner me CIS Kosovo!


Shikoni faqen tone zyrtare ne Facebook per te pare aktivitetet tona me te fundit...

CIS Kosovo ne Gjilan behet me objekt te ri: biblioteke, klase bashkekohore, dhe dhome argetimi (Shtator 2013)

Argetim ne CIS Kosovo me rastin e perfundimit te niveleve (Qershor 2013)

CIS Kosovo - ekskurzion njeditor me aktivitete te shumta ne Germi dhe Paintball (Qershor 2013)

Aktivitete te nxeneseve te CIS Kosovo per Diten e Femijeve, 1 Qershor 2013

Nxenesit e CIS Kosovo perfitojne nga mesimi me studente nga Kanadaja (Maj 2013)

CIS Kosovo per vizite ne Shkup (Prill 2013)

 

Ambasadorja Kanadeze gjatė vizitės nė Kosovė takohet edhe me pėrfaqesuesit e CIS Kosovo

CIS Kosovo - Aty ku mėsimi bėhet argėtues dhe Anglishtja gjuhė e preferuar

OFERTE SPECIALE

Shkolla Nderkombetare Kanadeze ne Kosove - Prishtinė:


CIS Kosovo ne Prishtine fillon me regjistrimin e te interesuareve per Kurse te Gjuhes Angleze (ne te gjitha nivelet). Kurset mbahen
nė lokalet e Kolegjit Universitar VICTORY nė Prishtinė (Pejton, Rr. Perandori Justinian Nr. 3).

 Cmimet tona janė speciale dhe konkurruese: €20 / muaj (katėr javė) pėr kurset e rregullta dhe €40 / muaj (katėr javė) pėr kurset intensive.

Nė fund tė secilit nivel, kursistėt pajisen me certifikatat pėrkatėse tė lėshuar nga CIS College nė Kanada dhe tė njohura ndėrkombėtarisht. 

Pėr t’u regjistruar kursistėt duhet t’i nėnshtrohen testimit vlerėsues pėr tė caktuar nivelin e duhur tė kursit.

TOEFL Kurs Pergatitor 

Nė degėn tonė nė Prishtinė, ne do tė ofrojmė edhe kurs pėrgatitor pėr sukses nė testin TOEFL. Kursi pėrgatitur pėr TOEFL zgjatė 10 javė (6 orė nė javė) dhe kushton €120/muaj (katėr javė).  

Ju mirėpresim nė Shkollėn Ndėrkombėtare Kanadeze nė Kosovė (Canadian International School in Kosovo)!

 Keni pyetje? Doni te regjistroheni? Na kontaktoni: info@ciskosovo.com apo 045 257 115

 

                          

 

Copyright © 2014 by Canadian International School in Kosovo. All rights reserved.