Canadian International School in Kosovo
Shkolla Ndėrkombėtare Kanadeze nė Kosovė

your gateway to worldwide education ™                  ENGLISH            

Faqja Amė   Cka Ofrojmė   Kurset   Vetem ne CIS   Udhėtimet   Kontakt

 
 


Tė Parėt dhe tė Vetmit!

"CIS Kosovo" - Shkolla Ndėrkombėtare Kanadeze nė Kosovė - ėshtė shkolla e parė e Gjuhės Angleze nė Kosovė dhe rajon qė ofron njė korrikulė dhe arsimim tė nivelit kanadez. 

Pėrmes CIS College, shkolla jonė ėshtė po ashtu shkolla e parė dhe e vetme e Gjuhės Angleze nė Kosovė, kredencialet dhe certifikatat e sė cilės janė tė njohura ndėrkombėtarisht pasiqė CIS College dhe CIS Kosovo janė anėtar institucional tė UK College of Teachers (pjesė e British Education Institute, UK) dhe International Association of Teachers of English as a Foreign Language (IATEFL, pjesė e Darwin College, University of Kent, UK) – dy institucione prestigjioze ndėrkombėtare tė mėsimdhėnies sė Anglishtės si gjuhė e huaj.

  

E Vecantė Gjatė Verės?

Zakonisht gjatė verės, nxėnėsve tanė do t'iu mundėsohet mėsim i komunikimit nė Anglishtė me profesorė/studentė postdiplomik nga SHBA, Kanada, apo Anglia, tė cilėt Anglishtėn e kanė gjuhė amėtare.

 

 
 

Copyright © 2013 by Canadian International School in Kosovo. All rights reserved.