Canadian International School in Kosovo
Shkolla Ndėrkombėtare Kanadeze nė Kosovė

your gateway to worldwide education ™                 ENGLISH             

Faqja Amė   Cka Ofrojmė   Kurset   Vetem ne CIS   Udhėtimet   Kontakt

 
 

 

AMBASADORJA KANADEZE NE TAKIM ME CIS KOSOVO

Gjatė vizitės sė saj zyrtare nė Kosovė nė fund tė Janarit 2013, Ambasadorja e Kanadasė nė Zagreb qė njėherit ėshtė Ambasadore jorezidente e Kanadasė nė Kosovė, znj. Louise LaRocque sė bashku me Konsullit Bill McCrimmon, pati edhe njė takim me pėrfaqėsuesit e Shkollės Ndėrkombėtare Kanadeze nė Kosovė (CIS Kosovo).  Takimi ishte i pėrzemėrtė dhe vazhdimėsi e diskutimit pėr mėnyra tė bashkėpunimit nė mes tė Ambasadės Kanadeze dhe CIS Kosovo.  Ambasadorja LaRocque u nda e kėnaqur me aktivitetin e CIS Kosovo dhe ofrimin e cilėsisė dhe programeve arsimore kanadeze tė anglishtės pėr here tė parė edhe nė Kosovė.

 

 

 
 

Copyright © 2013 by Canadian International School in Kosovo. All rights reserved.