Canadian International School in Kosovo
Shkolla Ndėrkombėtare Kanadeze nė Kosovė

your gateway to worldwide education ™                 ENGLISH            

 Faqja Amė   Cka Ofrojmė   Kurset   Vetem ne CIS   Udhėtimet   Kontakt

 
 


Udhėtimet Jashtė Vendit

Me CIS Kosovo dhe Canadian International Studies College bota nuk njeh kufij.  Tė gjithė nxėnėsit e shkollės sonė do tė kenė mundėsi tė shumta tė udhėtimeve studimore jashtė vendit si nė Angli dhe vende tjera tė Evropės, por edhe pėrtej Atlantikut, si nė Kanada dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.  

Udhėtimet tona, pėr dallim nga udhėtimet turistike, kanė karakter edhe studimor e akademik. Pėr shembull, gjatė vizitave grupore jashtė (nė Angli, Kanada, SHBA, etj.), nxėnėsit tonė do tė kenė mundėsinė tė vizitojnė dhe prezantojnė edhe nė shkollat pėrkatėse tė kėtyre vendeve ashtu qė tė fitojnė pėrvojė tė dorės sė parė tė mėsimit nė shkollat e kėtyre vendeve.  

Udhėtimet tona grupore, pasi qė kanė karakter studimor, do tė ofrohen me cmimet mė tė volitshme tė mundėshme. Ne po ashtu u ndihmojmė nxėnėsve tanė edhe me procedurat e aplikimit per vizat respektive.

 

 

 
 

Copyright © 2013 by Canadian International School in Kosovo. All rights reserved.