Canadian International School in Kosovo
Shkolla Ndėrkombėtare Kanadeze nė Kosovė

your gateway to worldwide education ™                 ENGLISH             

Faqja Amė   Cka Ofrojmė   Kurset   Vetem ne CIS   Udhėtimet   Kontakt

 
 


Nivelet dhe Kohėzgjatja e Kurseve

Shkolla jonė ofron kurse tė mėsimit tė Gjuhės Angleze nė disa nivele:
     - Beginner
     - Elementary
     - Pre-Intermediate
     - Intermediate
     - Upper-Intermediate
dhe
     - Advanced

Secili nivel zgjatė dhjetė muaj dhe nxėnėsit nė secilin nivel ndjekin 3 orė mėsimi nė javė. Tė gjitha kėto nivele mund tė ofrohen edhe si kurse intensive ku nxėnėsit ndjekin 6 orė mėsimi nė javė. 

Pėr tė gjitha nivelet pėrdoret literatura mė e avancuar e tė mėsuarit tė Anglishtes.  Pas pėrfundimit tė secilit nivel, nxėnėsit pajisen me Certifikata pėrkatėse tė lėshuara nga CIS College nė Halifax, NS, Canada.

 
Shembull i Certifikates

 

 
 

Copyright © 2013 by Canadian International School in Kosovo. All rights reserved.